Сертифікація електричного та електронного обладнання

Вимога до сертифікації електричного та електронного обладнання в країнах, що входять до Європейського союзу, в тому числі й в Україні, є обов’язковою. Директива 2014/35/ЄС розповсюджується як на кінцевий продукт електрообладнання, так і на складові цього обладнання. Електричні та електронні механізми широко використовуються як на різноманітних підприємствах, так і в побуті, тому для такого обладнання важливими моментами виступають підвищені вимоги до безпеки використання та пожежна безпека.

До електрообладнання відносять: комп’ютери, теле- та радіозв’язок, спеціальну техніку для медичних цілей, промислові установки високотехнологічного виробництва, мікрохвильовки, пилососи, холодильники, телефони та електробритви тощо. Також різного роду електроустановки застосовуються й в аерокосмічній сфері, для здійснення навігації та у військовій справі.

Важливо зазначити, що наразі електрична та електронна продукція без наявності сертифікату про гарантію безпеки заборонена для виготовлення і, тим більше, розповсюдження.

До електрообладнання, обов’язкового до сертифікації відносяться: електроприлади побутового та аналогічного призначення, кабелі та шнури, перемикачі для приладів та автоматичні керуючі пристрої, конденсатори та комплектуючі, з’єднувальні пристрої, вимірювальні електроприлади, світлотехнічні вироби, обчислювальне, інформаційне та конторське обладнання, електрообладнання медичного призначення, електроустановочні захисні пристрої, ручні електроінструменти, захисні трансформатори та подібне обладнання, низьковольтна силова апаратура керування, а також електронна апаратура і пристрої розважального призначення, що живляться від мережі.

Загалом, така неодмінна для сертифікації інструкція розповсюджується на будь-які електронні та електричні обладнання, які розраховані на використання при номінальній напрузі 50-1000 В змінного струму та від 75 до 1500 В постійного струму. Під цю категорію підпадають всі прилади що живляться від мережі 220 В.

У випадку, якщо електричне та електронне обладнання відповідає вимогам ЄС стосовно пожежної безпеки та безпеки у використанні, то на нього наноситься відповідне маркування СЕ (CE Marking).

Таке маркування повинно наноситися не електрообладнання чи на пакуванні такої продукції видимим та читабельним позначенням. СЕ маркування повинно бути непридатним до змивання, а також може бути розміщене й на інструкції обладнання чи на гарантійному талоні( сертифікаті).

Загальновідомо, що всі електроприлади випромінюють електромагніти, які напряму заважають роботі іншого електричного обладнання, що знаходиться поблизу. Також електромагнітні випромінювання мають вплив на навколишнє середовище, тому всі індустріально розвинені країни повинні слідкувати за дотриманням вимог до охорони праці, безпеки технічних засобів та захисту навколишнього середовища.

Тому, відповідно до Директиви 49/33 ЄЕС від 01.01.92, ні один електроприлад не може розповсюджуватися на європейському чи національному ринку, якщо він не відповідатиме вимогам європейських та міжнародних стандартів у галузі електромагнітної сумісності, тим самим і вимогам стосовно безпечності у користування таким обладнанням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *