Сертифікація послуг з перевезення автомобільним транспортом.

Сертифікація послуг – справа добровільна. Однак в деяких випадках, наприклад при участі в конкурсі на право укладення договору перевезення пасажирів, наявність сертифіката відповідності дозволяє набрати додаткові бали для перемоги в ньому. До того ж при інших рівних умовах споживач віддає перевагу саме сертифікованим послугам.
Згідно Закону України “Про автомобільний транспорт” від 05.04.2001 № 2344–III добровільне підтвердження відповідності здійснюється за ініціативою заявника на умовах договору між заявником і органом по сертифікації.
Сертифікація послуг (робіт) здійснюється з ініціативи заявників – організацій або індивідуальних підприємців, що надають послуги (виконують роботи), на відповідність вимогам заявлених нормативних і технічних документів. Добровільну сертифікацію послуг (робіт) проводять органи з сертифікації, акредитовані в установленому порядку, в межах їх області акредитації. В процесі добровільної сертифікації послуг (робіт) використовуються схеми сертифікації згідно з Правилами сертифікації робіт і послуг в Україні.
Щоб сертифікувати послуги з перевезення пасажирів, організація (або ІП) повинна звернутися із заявкою до органу з сертифікації з необхідним пакетом документів. У разі позитивного рішення за заявкою орган по сертифікації направляє заявнику рішення за заявкою і проект договору на проведення робіт із сертифікації. Після підписання договору та оплати робіт з добровільної сертифікації послуг орган по сертифікації приступає до їх виконання. Організація, яка отримала сертифікат відповідності, має право маркувати свою документацію, квитанції, за якими укладаються договори, а також використовувати знак відповідності з метою реклами, в інформаційних матеріалах, на вивісках і стендах.
Найбільш поширена система сертифікації – ГОСТ, положення про яку затверджено наказом Держстандарту України від 17.03.1998 N 11, а правила по сертифікації в ній і форми основних документів – наказом Держстандарту України від 17.03.1998 N 12.
Заявник повинен подати для організації із сертифікації наступні дані та документи, що підтверджують перелік послуг, основні характеристики та нормативні документи відповідно до наявного транспорту, на відповідність вимогам яких проводиться сертифікація. Також потрібно вказати конкретну послугу, яка сертифікується (наприклад, туристично-екскурсійні перевезення пасажирів автобусами в міському та приміському сполученні), характеристики даної послуги, що підтверджуються під час сертифікації (наприклад, безпеку процесу надання послуги, зокрема шляхом організації маршрутів руху, інформаційного забезпечення, диспетчерського управління, здійснення контрольно-контрольних функцій), і конкретні положення ГОСТів та інших документів, на відповідність яким послуга сертифікується.
Українська організація із стандартизації «ТЕСТМЕТРСТАНДАРТ», що розташована в місті Житомирі, надає широкий спектр послуг із сертифікації. Звертайтеся до консультантів нашої організації та отримайте сертифікацію послуг з перевезення автомобільним транспортом.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *