Калібрування тахографів

Тахограф, як обов’язкове пристрій для комерційного транспорту, реєструє пройдений шлях, швидкість пересування, час відпочинку водія. Контрольний пристрій дозволяє також оцінити працездатність і кваліфікацію водіїв.

Але, для більш точних і правильних результатів необхідно регулярно проводити перевірку даного обладнання. Автотранспорт, з встановленим тахографом, обов’язково повинен проходити перевірку (калібрування) професійними майстрами в спеціалізованому технічному сервісі

У яких випадках необхідна перевірка і калібрування тахографа? при ремонті пристрою або його заміні; при порушенні роз’ємів, датчиків або пломб тахографа; при зміні характеристик ТЗ (наприклад, при зміні шин) під час перереєстрації транспортного засобу; при перестановках тахографа в інший автомобіль. Комплекс робіт з калібрування і перевірки тахографа Спочатку, для активації контрольного пристрою, необхідно занести в пам’ять техоборудования інформацію про транспортний засіб (рік випуску, характеристики автомобіля, розмір і діаметр шин, показники лічильника пробігу, країна, місцевий час і ін.). При подальшій перевірці виконується наступний комплекс робіт:

Перевірка працездатності пристрою. Калібрування тахографа. Перевірка наявності та цілісності шильд, пломб. Перевірка правильності заповнених даних та їх коригування. Перевірка працездатності системи тахографа і ін. Досвідчені дипломовані фахівці також зчитують і переносять дані з пам’яті пристрою в архів майстерні. У комплекс заходів з перевірки тахографа також входить визначення змін або неправильні показання в зміні часу, швидкості та кілометражу. Рекомендується здійснювати калібрування пристрою кожні 2-3 роки.