Обов’язкова сертифікація

Обов’язкова сертифікація документальне підтвердження того, що той чи інший товар відповідає встановленим українським законодавством системам:

 Управління навколишнього середовища.
 Охорони праці, персоналу.
 Регулювання якістю.
 
 Процедура сертифікації регламентована законом України і здійснюється виключно уповноваженими акредитованими органами з сертифікації (
центри сертифікації).

Обов’язкова сертифікація в Україні
 
 Сертифікації підлягає як продукція, яка виробляється на території України, так і імпортні товари. Митному оформленню імпортних товарів в нашій країні може передувати обов’язкова сертифікація продукції та отримання свідоцтва про визнання її на вітчизняному ринку.

 Сертифікація якості продукції, основні вимоги:
 Повний пакет документів. При проведенні сертифікації виробів, які підлягають обов’язковій сертифікації, здійснюється контроль за наявністю всіх необхідних даних на конкретний тип товарів. Без таких ділових паперів про той чи інший вид товару провести його сертифікацію в нашій країні неможливо.

 Відповідність параметрів товару нормативним документам, зафіксованим законом України, а також основним вимогам даних, зазначених в «Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні».

 Найчастіше подібні вимоги мають відношення до запитів, що стосуються безпеки. Крім того, чимала кількість видів товарів повинні бути схильні до санітарно-епідеміологічної перевірки, мати спеціальний висновок.

Чи вся продукція підлягає сертифікації?
 Перелік товарів, які виготовляються або ввозяться до нас з-за кордону і підлягають обов’язковій сертифікації, визначені в спеціальному документі під назвою «Перелік продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації в Україні». Даний документ містить перелік виробів, які необхідно сертифікувати, а також наведено список кодів УКТЗЕД. Це дає можливість кожному заявнику, який бажає імпортувати товари в нашу країну, перевірити, чи його продукція в цей Перелік. У разі, якщо вона включена в нього, то на момент, коли подається митна декларація, продукція повинна мати сертифікат відповідності або сертифікат про визнання. Інакше оформити продукцію в режим вільного обігу в митній структурі буде просто неможливо.

Як проходить сертифікація в Україні?

Основні етапи:

  •   Подача заявки в орган по сертифікації на сертифікат відповідності або сертифікат про визнання.
  •  Подається повний комплект необхідної для сертифікації документації.
  •  Розгляд заявки, аналіз наданих документів.
  •  Визначення схеми сертифікації.
  •  Сертифікована перевірка образів виробів.
  •  Ухвалення рішення про видачу (або невидачі) сертифіката.


 Добровільна сертифікація: особливості
 В Системі немає великої різниці між добровільною і обов’язковою сертифікацією продукції в Україні. Добровільна сертифікація дає можливість здобути свідчення відповідності на вироби, що не входять до Переліку продукції, що підлягає обов’язковій сертифікації. Здійснюється вона відповідно до порядку і принципами, які діють в даній системі.
 Це дозволить дізнатися, чи відповідають певні параметри товарів вимогам нормативних документів, зазначених заявником. Найчастіше, це вимоги з безпеки, визначені в нормах, що діють в нашій країні.
 Сертифікація обладнання або продукції на добровільній основі в значній мірі збільшує конкурентоспроможність виробів, які були сертифіковані, а також сприяють їх більш ефективному впровадженню на вітчизняні ринки.


 Визнання сертифікатів відповідності в різних країнах.


 Урядом України укладені спеціальні Угоди з різними країнами (колишніми республіками СРСР) про взаємне прийняття робіт з сертифікації, а також їх результатів. Визнання доказів відповідності в цих країнах використовується виключно для продукції, виробленої в якійсь конкретній країні. Тобто, єдина система сертифікації продукції (послуг) не дає шансу визнання свідоцтв відповідності, виданих, наприклад, в Грузії, на продукцію, вироблену в країнах ЄС.

 Для категорії товарів, що надходять на митницю України, видаються спеціальні свідоцтва про визнання. Свідоцтва про визнання на термін від одного до п’яти років можуть бути видані без здійснення сертифікованих випробувань.

Послуги сертифікації і вартість

Вартість сертифікації продукції залежить від виду об’єктів ринкових відносин і обсягу робіт. Ціна на даний вид послуг визначається органом з сертифікації. Видається свідоцтво відповідності (і його копія) на офіційному бланку, який має голограму, різноманітні ступеня захисту від підробки. Бланк такого ж типу видається і на продукцію, сертифікація якої реалізувалася на добровільній основі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *