Сертифікація будівельних виробів, будівель і споруд

Купуючи електроприлади всі ми хочемо отримати якісну та економну продукцію, яка прослужить нам роками та не буде використовувати понаднормову кількість електроенергії. Адже якщо врахувати, що вартість, наприклад, одного електрочайника складає 400 гривень, а іншого 700, то в цій ситуації справа не лише залежить від популярності виробника, дизайну чи функціоналу чайника, а й від кількості енергії, яку вони використовуватимуть. Відповідно бюджетний варіант за декілька років використає в рази більше електроенергії, ніж його опонент. Таким чином, купуючи чайник за 700 гривень ми за декілька років користування ним з економимо більше і в загальній сумі складатиме меншу, ніж з протилежною ситуацією.

Теж саме можна сказати і про будинок чи квартиру. Обираючи житло важливо проаналізувати який середній чек за декілька років комунальних послуг Ви отримаєте для одного чи іншого варіанту.

Тому й запроваджується сертифікація будівельних виробів, будівель та споруд, що дозволяє одержати достовірні дані про стан споруди та витрати енергії в ній. Ця європейська система найбільш підходить для сфери нерухомості та передбачається проектом Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».

Цей Закон дозволить досягти отримання правдивої інформації про споруди та заохотити до споживання меншої кількості енергетичних ресурсів в них.

Такий сертифікат передбачає зазначення відомостей про адресу будівництва, дані про його тип, функціональність призначення та конструкцію. Документ також передбачає інформацію стосовно класу енергоефективності будівлі та мінімальні вимоги до енергоефективності, що складені для споруд конкретного класу.

Рейтинг оцінки енергоефективності передбачає 15 класів. Їх маркуватимуть за допомогою літер A – G з позначенням кофіцієнту. Та будівля відноситиметься до вищого класу, яка матиме споживання енергоресурсів менше на 1 м 2 за рік.

Високий клас споруди передбачає підвищену комфортність, престиж й вищу вартість. Підраховуючи потенційне споживання ресурсів, увага приділятиметься опаленню, обігріву води, вентиляції та освітленню.

У сертифікаті також повинні бути вказані фактичні показники використання енергії в будинку.

Саме завдяки цьому пункту родина зможе підрахувати, скільки їй доведеться сплачувати за тепло, гарячу воду, газ, електричну чи теплову енергію. Чим вищий клас — тим менші платежі.

Сертифікат будівельних виробів, будівель і споруд має термін дійсності 10 років. Проте він може втратити чинність за обставин реконструкції, капітального ремонту, технічного переоснащення будівлі відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності».

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *