Сертифікація сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів

Відповідно до інформації про відміну сертифікації техніки сільськогосподарського призначення в обов’язковому порядку, що була оприлюднена у 2016 році Мінекономрозвитку і торгівлі України, постачальники та виробники тракторів сільськогосподарського та лісогосподарського призначення не зобов’язані отримати сертифікат відповідності українського зразка.

Зі списку товарів, до яких висуваються обов’язкові вимоги щодо сертифікації в Україні, вилучили 10-ту главу «Техніка сільськогосподарська». Відтак до сільгосптехніки лишається тільки дві вимоги про відповідність технічним регламентам, тобто затвердження типу тракторів сільськогосподарського та лісогосподарського призначення, знімні та причіпні машинні конструкції, санкціонування системи, її складових елементів та відокремлених технічних вузлів, а також Технічний регламент стосовно частин, із яких складаються трактори та відмінних рис колісних тракторів сільськогосподарського та лісогосподарського призначення.

Закон про відміну сертифікації в обов’язковому порядку ґрунтується на сучасній європейській системі, згідно з технічними регламентами. Схема європейського зразка дозволяє отримати відносну свободу для виробника, дотримуючись лишень загальновизначених вимог безпечності технічного регламенту. Відтак, виробник має змогу за власним бажанням обрати характеристики товару, контролювання безпечності яких відбувається за допомогою способу ринкового нагляду.

Отже, щоб зареєструвати трактор або його причіпний механізм треба надати наступні документи та дані:

  • Декларацію, оформлену виробником або його представником, про відповідність машин, на які поширюється дія Технічного регламенту безпеки машин;
  • Сертифікат, отриманий від органу з оцінки відповідності, що затверджує тип, призначений за установленим порядком на провадження діяльності стосовно затвердження типу для машин, які підпорядковуються дії Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів;
  • сертифікат відповідності затвердженому типу, оформлений особою виробника чи його представником (уповноваженим) відповідно до сертифіката типу для машин, які підлягають під дію Технічного регламенту затвердження типу сільськогосподарських та лісогосподарських тракторів, їх причепів і змінних причіпних машин, систем, складових частин та окремих технічних вузлів.

Отже, список документів, що надаються споживачу на продані транспортні засоби та їх складові частини, що мають ідентифікаційні номери, доповнений копіями декларації про відповідність та сертифіката відповідності затвердження типу (для сільськогосподарських і лісогосподарських тракторів).

Щоб отримати сертифікат затвердження типу потрібно мати умови підвищеного рівня безпеки, проте для отримання декларації про відповідність відповідати лише незначному рівню безпечності.

Саме через те, що сільськогосподарські та лісогосподарські трактори, причепи та причіпні машини беруть участь в дорожньому русі та мають первинність реєстрації на таку техніку по-особливому поширюються дії Технічного регламенту. Варто зауважити, що на вже зареєстровані машинні установки регламент не поширюється.

Щоб використовувати трактори та причіпні до них конструкції на українському ринку, варто слідувати наступним канонам:

Забезпечувати дотримання вимог Технічних регламентів щодо тракторів, причепів та причіпних машин.

Одержати сертифікат затвердження типу.

Сертифікат відповідності затвердженому типу має бути в наявності.

Вказати сертифікаційний номер з паспорту на техніку про затвердження типу або позначити номер на табличці виробника.

Отримати сертифікат на трактори можна в ТОВ ТЕСТМЕТРСТАНДАРТ

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *