Сертифікація засобів індивідуального захисту

Сертифікація засобів індивідуального захисту займає важливе місце в людському побуті, на виробництві чи в промисловій діяльності, адже життя та здоров’я людини багато в чому залежить від системи заходів охорони праці. Використання спецодягу, спецвзуття, різних приладів та пристосувань (респіраторів, пневмокостюмів, протигазів та щитків) рятує людину від шкідливого впливу зовнішнього середовища, тобто небезпек професійної чи побутової діяльності, які можуть спричинити загрозу для людського життя.

Для того, аби контролювати засоби індивідуального захисту і було введено в дію Систему сертифікації засобів індивідуального захисту.

Урядом України було затверджено перелік товарів, що підлягають обов’язковій сертифікації, в тому числі й всі різновиди засобів індивідуального захисту (ЗІЗ).

Основною організацією, що здійснює сертифікацію ЗІЗ є ВНІІС. Для сертифікації ЗІЗ вони використовують мережу випробувальних лабораторій (центрів) та установ з сертифікації ЗІЗ розроблені «Правила проведення сертифікації ЗІЗ», затверджені Держстандартом і зареєстровані Мін’юстом України.

Аби сертифікувати ЗІЗ використовуються правила Системи сертифікації ГОСТ України, що враховують особливості ролі та застосування ЗІЗ. Державні стандарти та норми МОЗ України також звіряють ЗІЗ на відповідність вимогам.

Проходячи сертифікацію, контролюється присутність матеріалу для виробництва ЗІЗ гігієнічного підсумку, отриманого від органу Держсанепіднагляду МОЗ України.

Сертифікація ЗІЗ проводиться за всією номенклатурою показників, встановлених у «Правилах проведення сертифікації ЗІЗ» конкретних нормах показників і методів їх інспекції визначених відповідними стандартами.

У Системі сертифікації ЗІЗ є конкретний ресурс нормативних документів, що складається із 122 стандартів, які визначають спільні вимоги до всіх груп ЗІЗ, вимоги їх індивідуальних типів, а також способи контролювання дотримання та втілення цих вимог.

Організація і методологія сертифікації виробництва ЗІЗ відрізняються від прийнятих для інших видів промислової продукції, через специфічне призначення та використання. Важливу роль відіграє реєстрація, аналіз та профілактика недоліків, які установа має обов’язково подати  поряд з іншими вихідними даними, що потрібні для сертифікації виробництва.

Сертифікація ЗІЗ є обов’язковою, інакше без неї виробництво випробування при інспекційному контролі сертифікованої продукції проводитиме не рідше одного разу на рік інспекційні перевірки, що є досить дороговартісними та в деяких випадках можуть зруйнувати структуру ЗІЗ в процесі випробувань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *